Vaše dotazy a odpovědi

Na téma: Občanské právo

 Odpovědi 91 - 100 z celkem 268
Strana:    ««  «  7  8  9  10  11  12  13  »  »» 
Dotaz z 11.10.2009 18:08
dobrý den,chtěla jsem se zeptat co mám dělat a nebo jak mám postupovat když jsem půjčila větší část peněz přítely a on se teď nemá k vrácení,nebere mi telefony a prý se i odstěhoval a dokonce jsem se dozvěděla,že částku asi 150 000 kč si půjčil ještě od jiné osoby a k ni se chová stejně,moc prosím o radu,bohužel nemám žádný doklad o tom,že jsem mu ty peníze půjčila,ale mám svědka,který byl u toho když jsem mu ty peníze půjčovala,jsem teď v dost špatné životní situaci a nemám peníze na právníky a tak skouším co se dá děkuji za odpověd Sehnalíková
Odpověď z 18.07.2010 19:43
Dobrý den!

Skutečně je velkou škodou, že nemáte žádné potvrzení k dluhu Vašeho bývalého přítele.

V tuto chvíli Vám mohu doporučit pokusit se spojit se zmiňovaným mužem a zkusit s ním sepsat nějakou formou uznání dluhu. Je mi však jasné, že toto nejspíš nebude možné a proto bych Vám nabídla další možnost a to naspat příteli dopis, jakýsi pokus o smír. V tomto dopise byste příteli popsala minulost (za jakých okolností jste mu půjčovala atd.), dále byste zde popsala stávající situaci a do finále možnost, jak byste si představovala tuto situaci vyřešit. Samozřejmě by bylo dobré dát do dopisu termín (cca 14 dnů) k vyjádření se k tomuto dopisu s informací, že pokud tak neučiní, budete postupovat další kroky.

Dalším krokem je možná mediace- stále mimosoudní vyjednání, kde byste se se svým přítelem pokusili na něčem dohodnout. Více je možné se o mediaci dozvědět na webové stránce- http://www.centrum-mediace.cz/index.php?page=7 .

Poslední možností je podání žaloby na uhrazení dlužné částky k soudu, kterou byste nejspíš podávala i s jistou jinou osobou. Je samozřejmě, jak jsem již zmínila, velká škoda, že o tomto nemáte žádný důkaz.

Odpověděla:
Bc. Lenka Daňhová
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Dotaz z 09.10.2009 17:39
Text Vašeho dotazuDobrý den,s bývalým manželem jsme spláceli hypotéku na byt.Před rozvodem našeho manželství,jsme u právníka uzavřeli smlouvu o manželském vyrovnání,ve které stálo,že manžel bude dál splácet hypotéku a po jejím splacení,bude byt patřit naší jediné dceři,s tím,že manžel v bytě v klidu dožije.Nyní manžel byt prodal,doplatil hypotéku,půjčky atd.Jak mám ted postupovat,dceři je 16let,jsem její zákonný zástupce,má na něco právo?děkuji
Odpověď z 04.11.2009 10:55
Vážená paní,
váš bývalý manžel porušil dohodu o vypořádání společného jmění manželů. Měla byste to oznámit na soud a popřípadě vyvolat za dceru soudní jenání ve věci porušení dohody o vypořádání. Na toto doporujuji právníka, jelikož bylo porušeno právo dcery na užívání majetku.
Za ICOS Český Krumlov, o.s. Tereza Lysoňková- sociální pracovnice
Dotaz z 07.10.2009 20:41
Přeji hezký dobrý večer, chtěla bych ještě k tomuto případu dodat, že čirou náhodou jsem rituál, který ta paní diktovala mi do telefonu, přesně dneska uviděla v knize o magii od autorky Kubištové, jejíž výtisk je běžně k dostání na pultech v každém větším knihkupectví v oddělení esoterické literatury. Tak jsem se chtěla zeptat, zda i tuto knihu s oním rituálem lze doložit jako důkaz proti nepůvodnosti a nepravosti jejího rituálu. Nejen toho, že šlo za prvé o rituál nikoli její vlastní, ale jednoduše nadiktovaný z této knihy, ale za druhé i jako důkaz toho, že si pomocí knihy od paní Kubištové ona žena nezákonně vydělává nehorázné částky na nicnetušících lidech, odkud to ona má a přitom to ona jen čte z knížky autorky Kubištové. Rituál dělala ona napůl ve smyslu, že poslala po jisté ženě nějaký roztok, který ona jakože začarovala a pak mi nadiktovala telefonicky postup, co s tím dál postup i pomůcky k tomu z této uvedené knihy Kubištové. Myslím si totiž, že v případě, že autorku Kubištovou neinformovala, že si bude takto na jejích rituálech vydělávat, ani kolik, ani se s ní nedělí o zisk za nějaká autorká práva, že tím pádem ona paní vlastně porušuje jakýmsi způsobem i autorská práva paní Kubištové. Myslíte, že je to další pádný důvod jako argument, jehož by bylo možno využít pro vrácení peněz? Také jsem se chtěla zeptat kdo a kolik asi bude platit za soud s touto paní, zdali já a moje kamarádka, když ji dáme obě k soudu nebo ona, když se prokáže, že peníze nám musí vrátit, protože rituál byl a je dosud neúčinný? Jak by také mohl, když je to jen z této knihy "obšlehnuté" a paní si s tím rituálem dala zhruba tak práci akorát koupit si tuto knihu na pultech za 298,- Kč a vydělávat na ženách mnoha desítky tisíc a mít se dobře tím, že jim pošle po komsi určitý roztok a nadiktuje za týden k tomu dotyčné rituál z této knihy. Děkuji velmi za vaši pomoc a nezlobte se na mne, že Vás tímto obtěžuji na vícektrát, ale vyjevily se dneska tyto skutečnosti a jsem na dotyčnou opravdu velmi rozčilená, že mi lhala, že rituál je původní, což se potvrdilo, že není, že je to jen jí přečtený text z uvedené učebnice. Jako další důkaz proti ní jsem si tedy pro jistotu onu učebnici zakoupila. S milým pozdravem Jana.


Dobrý večer, velmi Vám děkuji za Vaši pomoc a Váš čas při řešení případu, viz níže. Jen jsem se chtěla ještě dozeptat, zdali právě k doložení z mé strany důkazu toho, že buďto ta žena onen rituál neprovedla nebo ho provedla neúčinně, za což jako zákazník či klient neodpovídám já, ale ona, nepostačuje buďto jí stanovená lhůta, v níž se zaručuje splnit pomocí rituálu změny, což je 40 dní, které se ani po 90 dnech ještě neprojevily ani v nejmenším. Popřípadě je podle mne dalším neméně důležitým důkazem ona skutečnost, že se s člověkem, o něhož mi v rituálu, který měla dělat, šlo, vůbec nestýkám, ani s ním nežiji, nebo´t on žije s někým jiným, což lze snadno zjistit z obecního úřadu, kde je trvale přihlášen k pobytu s někým jiným, nikoli se mnou. A jí bylo právě slíbeno, že do 40 dnů bude on se mnou se stýkat a žít se mnou. Jinak ta dáma figuruje na mnoha stránkách internetu a láká další a další lidi k naivitě, do níž jsem se dostala. Dokonce i na stránkách pro mladé holčičky With apod. Uveřejňuje své číslo mobilu a že pomůže všem s láskou aj. problémy, později až dostane dost peněz, klienta odstřihne a její číslo mobilu je hluché, prostě to nebere. Již takto odstřihla moji kamarádku, od které jsem dostala na ni první kontakt. Nevím, zdali dotyčný, na něhož rituál pro mě budˇnedělala, jen inkasovala, nebo dělala, ale bez výsledku, by musel osobně k soudu, nebo´t je to delikátní věc, má manželku, nebo by stačilo notářsky ověřit, kde a s kým on žije a jeho písemné potvrzení, že se s mojí osobou on nestýká ani spoílu nežijeme. Ještě jednou děkuji za Váš čas a pomoc, kterých si velmi vážím, popř. o Váš názor na toto nebo cestu. Děkuji a přeji krásné dny. Jana

Dotaz z 22.09.2009 23:38
Dobrý večer, ráda bych zjistila, zdali a jak lze vymáhat peníze, které jsem zasílala jisté ženě na její přání formou poste restante s tím, že jsme se ústně domluvily, že pro mě vykoná jisté esoterické záležitosti a služby, že je pro mě udělá do 40 dnů, jak slíbila ústně po telefonické domluvě. Samozřejmě peněz jsem jí musela zasílat víc, neustále volala po týdnech, že prý jsou nějaké problémy s tím, stále se vymlouvala a uklidńovalal mě, a mně už dávno vypršela lhůta 40 dnů, co to měla vykonat tuto činnost pro mě, nic pro mě dodneška neudělala, nic se nezměnilo, jí přibylo spousta tisíc a mně jen spousta ústřižků od zaplacených částek pro ni, na ústřižcích o zaplacení je jen její jméno a poste restante a pošta, kam si ona pro peníze chodila a moje adresa a jméno. Jinak její adresu znám. Prosím tedy o pomoc, zdali lze na tuto osobu nějak podat trestní oznámení nebo na koho se obrátit nebo jak z ní peníze nazpět vymoci, popř. mi prosím sdělte nějakou sazbu, kterou jí můžu pohrozit, pokud peníze nevrátí popř., pokutou apod. Děkuji. Jana
Odpověď z 29.09.2009 22:41
Dobrý den, vážená paní,
ptáte se, jak se bránit proti podvodnému jednání ženy poskytující esoterické služby.
Je velmi dobře, že jste si nechávala ústřižky od zaplacených částek, budou nyní moci figurovat jako důkazy. Jen si nejsem úplně jista, jak prokážete, že ona žena esoterické záležitosti a služby neprovedla, jak jste se domluvily.
Abyste se domohla svého práva, doporučuji podat na ženu trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, dle ustanovení § 250, z. č. 140/1961 Sb. (k případnému trestnímu řízení se potom připojíte v rámci tzv. adhezního řízení, dle ust. § 43, z. č. 141/1961 Sb., trestní řád, se svým nárokem na náhradu škody). Další možností řešení Vaší situace je obrátit se na soud s žalobou na vydání bezdůvodného obohacení.
Doufám, že jsem vše vysvětlila srozumitelně a dostatečně. Přeji mnoho úspěchů v řešení Vaší situace.

Odpověděla:
Ivana Součková, DiS.
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Text Vašeho dotazu
Odpověď z 06.10.2009 19:08
Dobrý večer, vážená paní,
domnívám se, že jako důkazy by měly stačit ústřižky a také svědecká výpověď Vaše a Vaší kamarádky, navíc v tomto případě můžete podat hromadnou žalobu. Čím více podvedených lidí se k žalobě připojí, tím větší šanci na úspěch budete mít (soud bude mít k dispozici více svědků). Předpokládám, že není úplně žádoucí někde uvádět jméno muže, o kterého máte zájem, mělo by stačit, že stále žijete sama a že rituál byl tudíž neučinný. Další možností, která by stála za zkoušku, je napsat dotyčné ženě poskytující esoterické služby dopis, v němž budete požadovat peníze zpět pod pohrůžkou soudu a trestního oznámení. Je možné, že se zalekne a peníze dostanete bez nutnosti soudního či trestního řízení. Přeji mnoho štěstí v dalším postupu proti podvodnici.

Odpověděla:
Ivana Součková, DiS.
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Text Vašeho dotazu
Odpověď z 12.10.2009 12:55
Dobrý den, vážená paní,
to, že ona žena poskytující esoterické služby, využívá ke svým rituálům určitou knihu, není porušováním Vašich práv, ale maximálně porušováním práv autorky knihy.
Omlouváme se, ale z tohoto důvodu již Váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.

Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu.

Odpověděl:
Ivana Součková, DiS.
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Dotaz z 29.09.2009 11:02
Text Vašeho dotazu Dobrý den, potřeboval bych poradit. Chtěl bych se zřeknout syna.Má již 30 roků moc špatně se ke mě chová a je to podvodník a zloděj a tak bych se ho chtěl zřeknout aby už nebyl mým synem a taky nemohl dětit po mě. Radu můžete poslat na meil pk1956@seznam.cz
Odpověď z 19.10.2009 15:54
Omlouváme se, váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.

Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu.

Odpověděla:
Bc. Lenka Daňhová
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Dotaz z 28.09.2009 09:41
Sousedské vztahy.
Dobrý den,obracím se na vás touto cestou s žádostí o pomoc.Bydlím v panelovém domě v bytě v osobním vlastnictví v 1.patře.O patro výše bydlí pan,který je v invalidním důchodu.Můj problém se týká toho,že soused má ve svém bytě koupelnu ve špatném technickém stavu.Nespočítaně mě už vytápí.Jednoho dne se stalo,že mu i praskla hadička od wc a vytopil můj byt a kolárnu pod mým bytem a pod kolárnou garáž.Domácnost nemá pojištěnou.Vzniklá škoda na mém bytě mi byla uhrazena z pojistky domu,protože byly poškozeny i společné prostory.Škoda byla tehndy vyčíslena ve výši cca. 5000Kč.Nanedlouho na to se situace opakovala,ale už v menší míře poškození.Po té jsem se obrátil na MÚ Kaplice s žádostí o pomoc.Na pana souseda jsem podal písemnou stížnost.Věc byla prošetřena a výřízena.Přesný trest pro pana souseda mi nebyl zdělen z důvodu toho,že jsem byl pojišťovnou odškodněn a tím jsem se stal už pouze svědkem a né poškozeným.Po tomto jednání byl chvilku klid.Za nedlouho se mi opět voda v bytě objedila znovu.Dašlo i k poškození elektroinstalace na kterou jsem musel zavolat elektrikáře,aby mi poškození opravil a pan soused vše uhradil.Následně jsem si pozval odbornou firmu,která prošla sousedovo koupelnu a wc,aby se vyjádřili ke stavu daného zařízení a jako odborníci poradili,jak má pan postupovat s opravama.Firma řekla,že je potřeba vyměnit starou vanu(stará cca 25-30let) za novou a obezdít vanu ytongem,do které bude nová vana usazena.Toto vyjádení mám od firmy písemně s razítkem.Pan soused byl se vším seznámen a svým vlastnoručním podpisem přislíbil nápravu současného stavu svého majetku.Dočasnou opravu zatékání vody z jeho bytu do mého vyřešil silikonem.Jak jsem se již zmínil,mám od pana souseda podepsáno,že je seznámen se stavem své koupelny a také s tím,že oprava pomocí silikonu je pouze dočasná a neřeší vzniklou problematiku trvale,ale pouze dočasně.Toto stvrdil svým podpisem za přítomnosti svědka,kterým je zástupce společenstva vlastníků(domovnicí).Po těchto peripetiích byl nějaký čas klid (zdruba rok) až do teď,opět mi začala prosakovat do kuchyně voda a oběvují se mi na stropě mokré fleky.Pan soused mi řekl,že má pozvaného vodáka,který se na to podívá a něco s tím "údajně" udělá.Jenže těchto slibů jsem již slišel nespočítaně a proto se obracím na vás s prosbou o pomoc.Přístup pana souseda řešit tuto věc je laksní a nevěřím ve zdárný konec bez vaší pomoci.Kontakt na vás mi dala pani na MÚ Kaplice,která se mnou tento problém řešila.Když se po vyřízení a následné sankci souseda opakovala daná situace znovu,řekla,ať se na vás obrátím.
Touto cestou vás prosím a žádám o pomoc.Jsem z Kaplice.Využívám sice tuto formu kontaktu,ale není pro mne problém se na vás obrátit osobně a nějak se pokusit tuto situaci vyřešit.Jde mi o to,nějakým způsobem donuti pana souseda k náprvě,aby mi nevznikala jeho neohleduplným jednáním další škoda.S manželkou máme 5měsíčního syna a tato sytuace narušuje naši pohodu a spokojenost a v neposlední řadě i sousedské vztahy.
Za odpověď a pomoc předem děkuji.
S pozdravem J.F. Kaplice.
Odpověď z 19.10.2009 15:57
Dobrý den, Pane F.
Vzhledem k problematice, kterou popisujete bych Vám nabídla tuto možnost řešení a to z důvodu udržení alespoň trochu dobrých sousedských vztahů...

Navrhovala bych Vám zaslat Vašemu sousedovi, který nečiní žádné kroky k tomu, aby odstranil "vady své koupelny", dopis (pokus o smír- návrh na mimosoudní vyrovnání) a to buď doporučeně či s dodejkou. V tomto dopise byste sousedovi v první řadě popsal situaci, která byla (na čem už jste se dohodli, atd.), posléze situaci stávají a jako třetím bodem by byl návrh, jak byste si představoval celou situaci řešit. Závěrem by bylo dobré nastavit lhůtu na jeho vyjádření k celé této situaci (cca 14 dnů), kde byste sousedovi zdůraznil, že v případě nevyjádření se, budete podnikat další kroky k řešení celého případu.

Tímto by pak bylo případné podání žaloby (projednání u soudu). Toto bych doporučovala až jako poslední krok. Ale nebylo by špatné v dopise souseda informovat o tom, že vzhledem k důkazům (dokumenty- znalecké posudky…), které navíc i podepsal, je zřejmé, že případný soudní spor vyhrajete a jemu by tímto mohly veškeré náklady mnohonásobně vzrůst, takže by pro něj bylo vhodnější, aby provedl zmiňovanou rekonstrukci (Též by bylo možné eventuelně využít mediace, kde by výsledkem byla dohoda. O mediaci je možné se dozvědět více na webové stránce- http://www.centrum-mediace.cz/index.php?page=2 ).

Doufám, že toto mimosoudní vyjednání bude ve Vašem případě účinné.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Odpověděla:
Bc. Lenka Daňhová
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.

Dotaz z 25.09.2009 18:58
V roce 2008 jsem se oženil a v tédobě jsem vlastnil družstevní byt-Nyní v něm se mnou bydlí manželka.Mám dotaz kdo ten byt zdědí v případě mého úmrtí.Zda manželka nebo moje dcera z prvého manželství.První manželka již nežije a byt jsem koupil až po její smrti. Nevím jak to ošetřit,aby byt zdědila dcera a pak nechala současnou manželku v něm dožít.Děkuji za radu.
J. M.
Odpověď z 30.09.2009 22:28
Omlouváme se, váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.

Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu.

Odpověděla:
Ivana Součková, DiS.
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Dotaz z 25.09.2009 18:55
Dobrý den.Chtela jsem poprosit o radu. Můj přítel je už 4roky rozvedení a pořad nedošlo k majetkovému vyrovnání. Uplynula lhůta 3roků a jeho bývalá žena se pořád nemá k tomu aby ho vyplatila,vlastní společně drustevní byt ve kterém jí nechal bydlet i s jejím novím přítelem. Ona v té době zatím postavila bárak do kterého se společně s přítelem nastěhovali.Na ten bárak si vzala hypotéku a přítele opět nevyplatila. Snaží se prodat byt který opustila a prý mu snad pak něco dá.V té době co se rozváděli jí zanechal uplně všechno. Proto prosím o radu co má přítel dělat aby ho už vyplatila? Moc děkuju.
Odpověď z 29.09.2009 08:28
Vážená paní,
omlouváme se, váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.
Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu. Podívejte se do rubriky občanské právo.

Za CSS Tereza Lysoňková- sociální pracovnice ICOS Český Krumlov, o.s.

Dotaz z 25.09.2009 10:37
Dobrý den, maminka si loni v srpnu při jedné předváděcí akci pro důchodce zakoupila výrobky, u kterých později usoudila, že jsou předražené. Tak je v řádném termínu firmě odeslala s tím, že odstupuje od smlouvy. Po několikerých písemných a telefonických urgencích, kdy jsme se dožadovali vrácení peněz, jsme podali na příslušný soud návrh na vydání platebního rozkazu. Soud vyhověl a platební rozkaz nabyl právní moci v srpnu 2009. Opět se nic neděje. Prosím proto o radu, jak teď postupovat. Musíme požádat soud o nařízení exekuce, anebo si najít exekutora, který se o všechno postará? Anebo zvolit jiný postup? Děkuji za informaci Stopová
Odpověď z 25.09.2009 14:56
Paní Stopová,
omlouváme se, váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.
Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu.

Za ICOS Český Krumlov, o.s. Tereza Lysoňková
Dotaz z 21.09.2009 16:35
Dobry den , prosím vás mám dotaz tatínek se rozvedl po 40 letech manželství a to z důvodu že maminka udělala dluhy u společností s vysokým úrokem. Protože jsme před 9lety dostali od rodičů byt a matka u nás měla trvalý pobyt otec si vzal úvěr a dluhy zaplatil . Po rozvodu není stále majetkové vyrovnání přesto se objevují další dluhy,navíc z doby kdy byli stále manželé ,ale bez jeho souhlasu. Je možné aby bez jeho souhlasu ho žalovali jako dlužníka?Také si bez jeho souhlasu přehlásila trvaly pobyt na adresu kde bydlí otec, přesto že nám bylo řečeno , že to nejde protože už byli po rozvodu.Dodávám že matka je zapsána v katastru nemovitostí jako spolumajitelka.Je to možné ? Protože se otec nechce odstěhovat a prodat nemovitost matka dělá další dluhy aby exekutoři chodili k otci domů. Jak se může bránit? Matka bydlí u syna kvůli kterému dluhy vznikly a ten chce peníze protože je delší dobu bez práce. Otec neustále něco platí a matka ho žádá aby platil na ni výživné,protože otec stále pracuje a ona má důchod.Bude muset něco platit? Jěště se chci zeptat jak je to ohledně dědictví , které matka měla vdobě manželství po své mamince .Dostala peníze z prodeje bytu a otci nic neřekla, peníze dala synovi a tak se ptám bylo to společné dědictví manželů a odečte se to otci při společném vypořádání majetku? Předem děkuji za vaši odpověd prosím o co nejrychlejší odpověd , protože neustále řešíme další a další dluhy a žaloby.S pozdravem J.S.
Odpověď z 18.07.2010 19:46
Dobrý den,Váš dotaz je velice komplikovaný, pokusím se na něj odpovědět.
Tak po pořádku:
Dluhy: Pokud jeden z manželů si vzal půjčku za trvání manželství - spadá tento dluh do SJM (společného jmění manželů). Do SJM nepatří dluhy, které vznikly před uzavřením manželství nbo po rozvodu manželství. Pokud věřielé kontaktují otce - tak pouze proto, že chtějí svoji pohledávku vypořádat ještě z nevypořádaného SJM.
Trvalý pobyt: Pokud je Vaše matka zapsána jako spolumajitelka nemovitosti, tak je oprávněna zde mít i tralé bydliště. Na obecním úřadě jsou povinni trvalý pobyt přihlásit pokud žadatel doloží - nájemní smlouvu či vlastnický list na nemovistost.
Současné dluhy, které si matka bere již Váš otec hradit nemusí - nespadají do SJM.
Dědictví: je majetkem pouze toho, který je dědicem - tzn. Vaší matky

Držím Vám palce, aby se vše brzy vyřešilo.

Odpověď zpracovala:
Mgr. Miloslava Hanousková
poradce Občanské poradny při Jihočeské rozvojové o.p.s.
Dotaz z 14.09.2009 01:36
Dobrý den. Jsme tři sourozenci.Bratr začal ve velkém podnikat a aby nepřišli při možném neuspěchu o vše, chce napsat svůj RD na nezletilou dceru, které by dělala naše maminka poručníka.ZároveŇ chce aby mu maminka podepsala směnku v hodnotě RD, že v případě kdyby se s ní něco stalo aby jsme my dva další neměli na tento (jeho) majetek nárok.Spadal by vůbec majetek naší neteře do majetku naší maminky a nebo bychom potom my dva s otcem splatit směnku bratrovi, kterou mu dluží maminka.Předem děkuji za odpověď. Hana Tučková
Odpověď z 17.09.2009 18:33
Omlouváme se, váš dotaz nespadá do agendy této webové poradny, která je primárně zaměřena na diskriminační a lidskoprávní problematiku.

Doporučujeme vám pokusit se vyhledat odpověď buď v archivu poradny dle jednotlivých oblastí v sekci „Odpovědi“ či prostřednictvím vyhledávače v dotazech a odpovědích na těchto stránkách, nebo se můžete obrátit přímo na pracovníky poradny. Provozní dobu a kontakty najdete v levém menu.


Strana:    ««  «  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  »  »» 


Kalendář akcí ICOSu:
Květen 2022
      
 4  6  7 
 12  13  14 
 18  20  21 
 26  27  28 
     
Kontakty ICOSu
ICOS Český Krumlov, o.p.s.
ulice 5. května 251
381 01 Český Krumlov
telefon: 380 712 202
e-mail: icos@krumlov.cz
Podporují nás:

© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz